Jak oddziałuje łaźnia na ciało?

W przeciwieństwie do sauny łaźnia parowa nie ma żadnych wskazań co do częstotliwości z jej korzystania – można korzystać nawet codziennie. Z łaźni parowej powinny korzystać osoby, które źle znoszą gorące i suche powietrze sauny. Dla większości z nich najbardziej komfortową temperaturą kąpieli jest 45ºC.
Kąpiel w łaźni działa orzeźwiająco i ma korzystny wpływ na cały organizm. Kłęby pary penetrują skórę dokładnie ją oczyszczają, nawilżają i regenerują. Skóra staje się gładka i jędrna. Wysoka wilgotność powietrza i umiarkowana temperatura obniża napięcie mięśni i odpręża umysł.
Gorąca para szczególnie dobrze łagodzi dolegliwości reumatyczne i związane z chorobami dróg oddechowych. Para z dodatkiem olejków eterycznych inhaluje i oczyszcza drogi oddechowe, zatoki i oskrzela co sprawia, że znacznie łatwiej nam się oddycha. Kąpiel w łaźni parowej pobudza krążenie krwi oraz zwiększa wydolność płuc. Ponadto hartuje, podnosząc odporność organizmu.

Poszczególne barwy światła noszą typowy dla siebie ładunek energii. Narząd wzroku odbiera tylko 20% drgań elektromagnetycznych przenoszonych przez światło, 80% przejmuje skóra oraz punkty energetyczne akupunktury, które bardzo silnie reagują na bodźce zewnętrzne. Komórki skóry poprzez system nerwowy przekazują impulsy energii do mózgu. Po ich przetworzeniu wpływają one na pracę organów wewnętrznych. Naświetlając ciało określonym kolorem światła, bilansujemy stan energetyczny organizmu, np. przemianę materii i regenerację tkanek, a także wpływamy na stany psychiczne.